Piczon.pl - Miejsce w Internecie dla każdej kobiety!

Egipt Sharm El Sheikh – cudowne miejsce na urlop

W czasie urlopu ludzie najczęściej kierują swoje myśli w konkretne miejsca. Większość z nas już na urlopie myśli o następnym. Istnieją jednak miejsca na mapie świata, gdzie urlopowicze wracają znacznie częściej niż do innych miejsc. Jednym z takich miejsc jest Egipt Sharm El Sheikh.

Ten egipski kurort przyciąga turystów swoją egzotyką, okolicznymi pięknymi plażami, kolorowymi domami, a przede wszystkim fenomenalnymi rafami koralowymi. Jest to miejsce, które przyciąga turystów z całego świata.

Jakie atrakcje oferuje Sharm El Sheikh?

Sharm El Sheikh to przede wszystkim jedno z najsłynniejszych miejsc dla miłośników nurkowania i snorkelingu. Rejon tworzy niemal półkę mającą ok. 3 km na powierzchni, wpadająca prostopadle w wody Zatoki Akaba. Jest to jedno z najsłynniejszych miejsc potęgujących turystykę nurkową w Egipcie.

W rejonie tym można spotkać wiele pięknych, kolorowych ryb, a także ryby przypominające młode rekiny. Warto pamiętać, że obowiązuje zakaz dotykania żywych organizmów pod wodą czy łapania ryb – jest to naruszenie ekosystemu rafy koralowej, co może prowadzić do jej niszczenia.

Turystom interesującym się historią na pewno spodobają się wycieczki organizowane do Kairu, gdzie odwiedzają nie tylko piramidy, ale także Muzeum Egipskie z ogromną kolekcją starożytnych artefaktów.

Jakie są źródła turystyki w Sharm El Sheikh?

Jak już zostało wspomniane, największym zainteresowaniem turystów cieszą się rejsy po rafach koralowych, ale sam kurort oferuje jeszcze wiele innych atrakcji. W Sharm El Sheikh można korzystać z jeep safari, wycieczek po Półwyspie Synaj, nurkowania, windsurfingu, kajakarstwa, a także spędzania czasu na wielu prywatnych plażach.

Na wybrzeżu znanych kurortów w Egipcie, w tym w Sharm El Sheikh, znajdują się liczne słynne plaże, jak również sale sportowe, sektory taneczne, wypożyczalnie sprzętu sportowego, bary, restauracje i dyskoteki, które są doskonałym miejscem do spędzenia czasu po upływie dnia i na wieczór.

Jak wyglądają loty do Sharm El Sheikh?

Bezpośrednie loty z Polski do Sharm El Sheikh zazwyczaj trwają około 4 godzin. W Polsce można skorzystać z lotów czarterowych obsługiwanych przez takie linie lotnicze jak Enter Air, Smartwings Poland, TUIfly Nordic i Sun Express. Pierwsze połączenie polskiego samolotu do Sharm El Sheikh miało miejsce w 2017 r. z Warszawy, które zrobiło wielkie wrażenie na tysiącach Polaków.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Sharm El Sheikh?

Warto pamiętać, że w Egipcie obowiązuje inna religia i kultura, a także inny styl życia. W związku z tym przed wyjazdem warto zapoznać się z lokalnymi zwyczajami i kulturą. Należy pamiętać, że jest to kraj muzułmański i należy zachować szacunek do miejsc i ludzi. Wypadków z udziałem turystów jest stosunkowo mało, ale w sezonie letnim warto stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa, takich jak unikanie pustych ulic i plaż po zmroku.

Podsumowanie

Egipt Sharm El Sheikh to miejsce, gdzie rwą się tłumy turystów, wyruszających tam w poszukiwaniu zjawisk natury, kultury i historii. Raj dla miłośników nurkowania i snorkelingu, zapewniający wiele atrakcji cali rodzinie, zarówno tym aktywnym, jak i tym, którzy wolą spędzać czas na plaży i odpoczywać. To fantastyczne miejsce, w którym można również skosztować przepysznej kuchni i kupić lokalne produkty rękodzielnicze.

Czy w Egipcie korony mogą być zakazane?

Tak, obowiązuje powszechny zakaz noszenia koron, a także tak zwanej „biżuterii” z lśniącą zieloną nawierzchnią.

Czy w Sharm El Sheikh można zwiedzać bezpiecznie?

Tak, kurort Sharm El Sheikh jest całkowicie bezpieczny dla turystów.

Jakie są legalne strefy nurkowania w Egipcie?

W Egipcie istnieją strefy naukowe, oblegane przez nurków, które oferują możliwość nurkowania z komputerami nurkowymi, zanurzanie się w ekologicznym środowisku.

Jakie waluty przyjmuje punkt informacyjny w Sharm El Sheikh?

W Sharm El Sheikh przyjmuje się większość walut międzynarodowych, najczęściej wymieniane są dolary i euro.

Czy w Sharm El Sheikh można korzystać z przejazdów hulajnogami elektrycznymi?

Nie, w miasteczku nie można korzystać z przejazdów hulajnogami elektrycznymi.
Egipt Sharm El Sheikh – cudowne miejsce na urlop
Poczytaj również:
Cypr – idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek

Dla wielu osób wakacje to czas, kiedy mogą w końcu odpocząć od [...]

Taniec jako sposób na rozwijanie pozytywnych emocji

Taniec to sztuka, która od zawsze przyciągała ludzi swoim pięknem i [...]

Piczon.pl

Miejsce w Internecie dla każdej kobiety!

"Kobiecy świat w zasięgu kliknięcia! 💄👠 Odkryj nasz portal dla kobiet - inspiracje, porady, trendy. Wszystko, co kochasz, w jednym miejscu! 💕🌸 Tu znajdziesz ekspertów, którzy doradzą Ci w dziedzinie mody, urody, zdrowia, rodziny, a także w kwestiach zakupowych. Stworzony z myślą o Tobie - z nami zyskasz siłę, pewność siebie i wiedzę, by żyć pełnią życia!"

Zobacz również
  1. Polityka prywatności